VHBCC-471K-01 | Fastron
Choke, axial, 470 µH, 550 mA, VHBCC-471K-01
Order No.: 87D2270
MPN:
VHBCC-471K-01
Series: VHBCC
VHBCC-471K-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-471K-01, Fastron
Product type choke
Inductance 470 µH
DC current 550 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 1.8 Ω
Saturation current 630 mA
Measuring frequency 796 kHz
Quality Q Q 20
Design axial
Length 16 mm