VHBCC-470K-02 | Fastron
Choke, axial, 47 µH, 1800 mA, VHBCC-470K-02
Order No.: 87D2273
MPN:
VHBCC-470K-02
Series: VHBCC
VHBCC-470K-02 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-470K-02, Fastron
Product type choke
Inductance 47 µH
DC current 1800 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.18 Ω
Saturation current 2100 mA
Measuring frequency 2520 kHz
Quality Q Q 30
Design axial
Length 16 mm