VHBCC-470K-01 | Fastron
Choke, axial, 47 µH, 1800 mA, VHBCC-470K-01
Order No.: 87D2274
MPN:
VHBCC-470K-01
Series: VHBCC
VHBCC-470K-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-470K-01, Fastron
Product type choke
Inductance 47 µH
DC current 1800 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.18 Ω
Saturation current 2100 mA
Measuring frequency 2520 kHz
Quality Q Q 30
Design axial
Length 16 mm