VHBCC-391K-01 | Fastron
Choke, axial, 390 µH, 590 mA, VHBCC-391K-01
Order No.: 87D2282
MPN:
VHBCC-391K-01
Series: VHBCC
VHBCC-391K-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-391K-01, Fastron
Product type choke
Inductance 390 µH
DC current 590 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 1.6 Ω
Saturation current 675 mA
Measuring frequency 796 kHz
Quality Q Q 25
Design axial
Length 16 mm