VHBCC-333K-02 | Fastron
Choke, axial, 33000 µH, 67 mA, VHBCC-333K-02
Order No.: 87D2285
MPN:
VHBCC-333K-02
Series: VHBCC
VHBCC-333K-02 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-333K-02, Fastron
Leaded Inductor (Fixed Choke Coils)
Technical specifications
Filter Property Value
Product type choke
Inductance 33000 µH
DC current 67 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 130 Ω
Saturation current 85 mA
Measuring frequency 79.6 kHz
Quality Q Q 50
Design axial
Length 16 mm