VHBCC-273K-01 | Fastron
Choke, axial, 27000 µH, 75 mA, VHBCC-273K-01
Order No.: 87D2302
MPN:
VHBCC-273K-01
Series: VHBCC
VHBCC-273K-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-273K-01, Fastron
Product type choke
Inductance 27000 µH
DC current 75 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 130 Ω
Saturation current 95 mA
Measuring frequency 79.6 kHz
Quality Q Q 50
Design axial
Length 16 mm