VHBCC-220K-02 | Fastron
Choke, axial, 22 µH, 2030 mA, VHBCC-220K-02
Order No.: 87D2321
MPN:
VHBCC-220K-02
Series: VHBCC
VHBCC-220K-02 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-220K-02, Fastron
Product type choke
Inductance 22 µH
DC current 2030 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.15 Ω
Saturation current 3100 mA
Measuring frequency 2520 kHz
Quality Q Q 50
Design axial
Length 16 mm