VHBCC-183K-01 | Fastron
Choke, axial, 18000 µH, 86 mA, VHBCC-183K-01
Order No.: 87D2326
MPN:
VHBCC-183K-01
Series: VHBCC
VHBCC-183K-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-183K-01, Fastron
Product type choke
Inductance 18000 µH
DC current 86 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 90 Ω
Saturation current 110 mA
Measuring frequency 79.6 kHz
Quality Q Q 50
Design axial
Length 16 mm