VHBCC-182K-01 | Fastron
Choke, axial, 1800 µH, 300 mA, VHBCC-182K-01
Order No.: 87D2330
MPN:
VHBCC-182K-01
Series: VHBCC
VHBCC-182K-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-182K-01, Fastron
Product type choke
Inductance 1800 µH
DC current 300 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 6 Ω
Saturation current 410 mA
Measuring frequency 252 kHz
Quality Q Q 70
Design axial
Length 16 mm