VHBCC-152K-01 | Fastron
Choke, axial, 1500 µH, 320 mA, VHBCC-152K-01
Order No.: 87D2342
MPN:
VHBCC-152K-01
Series: VHBCC
VHBCC-152K-01 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-152K-01, Fastron
Product type choke
Inductance 1500 µH
DC current 320 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 6 Ω
Saturation current 400 mA
Measuring frequency 252 kHz
Quality Q Q 70
Design axial
Length 16 mm