VHBCC-104K-02 | Fastron
Choke, axial, 100000 µH, 34 mA, VHBCC-104K-02
Order No.: 87D2361
MPN:
VHBCC-104K-02
Series: VHBCC
VHBCC-104K-02 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Leaded Inductor, VHBCC-104K-02, Fastron
Product type choke
Inductance 100000 µH
DC current 34 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 490 Ω
Saturation current 45 mA
Measuring frequency 25.2 kHz
Quality Q Q 20
Design axial
Length 16 mm