SPISM-470M-04 | Fastron
Power inductor, SMD, 47 µH, 800 mA, SPISM-470M-04
Order No.: 74D3922
EAN: 4099889011180
MPN:
SPISM-470M-04
Series: SPISM
SPISM-470M-04 Fastron Fixed Inductors Image 1
SPISM-470M-04 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 522 pcs. - if ordered today
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
SMD Power inductor, SPISM-470M-04, Fastron
Power Inductors (with tube/also shielded)-Surface Mount Type
Features
  • Power inductors can withstand a wide temperature range
  • The inductance values range from 1.0 µH to 10000 µH and they are suitable for high rated currents