SPISM-150M-04 | Fastron
Power choke, SMD, 15 µH, 1.5 A, SPISM-150M-04
Order No.: 87D0834
MPN:
SPISM-150M-04
Series: SPISM
SPISM-150M-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 9 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
50 pcs.
100 pcs.
250 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Shielded SMD cable, SPISM-150M-04, Fastron
Shielded SMD Power Inductor
Technical specifications
Filter Property Value
Product type power choke
Inductance 15 µH
DC current 1.5 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.15 Ω
Saturation current 2 A
Measuring frequency 100 kHz
Design SMD
Length 12.95 mm
Width 9.4 mm
Height 5.08 mm