SPISM-680M-04 | Fastron
Power choke, SMD, 68 µH, 0.7 A, SPISM-680M-04
Order No.: 87D0832
MPN:
SPISM-680M-04
Series: SPISM
SPISM-680M-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 9 Weeks
10 pcs.
50 pcs.
100 pcs.
250 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Shielded SMD cable, SPISM-680M-04, Fastron
Shielded SMD Power Inductor
Product type power choke
Inductance 68 µH
DC current 0.7 A
Tolerance ±20 %
DC resistance 0.66 Ω
Saturation current 0.9 A
Measuring frequency 100 kHz
Design SMD
Length 12.95 mm
Width 9.4 mm
Height 5.08 mm