SPISM-101M-04 | Fastron
Power choke, SMD, 100 µH, 600 mA, SPISM-101M-04
Order No.: 74D3926
EAN: 4099889011197
MPN:
SPISM-101M-04
Series: SPISM
SPISM-101M-04 Fastron Fixed Inductors Image 1
SPISM-101M-04 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 900 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Power inductor, SPISM-101M-04, FASTRON
Features
  • High rated current
  • High reliability
Applications
  • Power supplies
  • Coupling and Decoupling
  • LCD TV
  • Norebooks
  • DC/DC converters
  • Network switching systems
Technical specifications
Filter Property Value
Product type power choke
Inductance 100 µH
DC current 600 mA
Tolerance ±20 %
DC resistance 1.11 Ω
Saturation current 800 mA
Measuring frequency 100 kHz
Design SMD
Length 12.95 mm
Width 9.4 mm
Height 5.08 mm