PISM-681M-04 | Fastron
Power choke, SMD, 680 µH, 450 mA, PISM-681M-04
Order No.: 74D4734
EAN: 4099889012354
MPN:
PISM-681M-04
Series: PISM
PISM-681M-04 Fastron Fixed Inductors Image 1
PISM-681M-04 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 352 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Power inductor, PISM-681M-04, FASTRON
Features
  • High rated current
  • High reliability
Applications
  • Power supplies
  • Coupling and Decoupling
  • LCD TV
  • Norebooks
  • DC/DC converters
  • Network switching systems
Product type power choke
Inductance 680 µH
DC current 450 mA
Tolerance ±20 %
DC resistance 2 Ω
Saturation current 450 mA
Measuring frequency 100 kHz
Design SMD
Length 13 mm
Width 9.55 mm
Height 5.35 mm