09P/F-470K-51 | Fastron
Choke, radial, 47 µH, 2 A, 09P/F-470K-51
Order No.: 87D0285
MPN:
09P/F-470K-51
Series: 09P/F
09P/F-470K-51 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Pluggable Inductor, 09P/F-470K-51, Fastron
Product type choke
Inductance 47 µH
DC current 2 A
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.1 Ω
Saturation current 1.2 A
Measuring frequency 2.52 MHz
Quality Q Q 50
Design radial
Height 13.4 mm