AA120-00206 100-240 R 3.300 | ebm-papst
AC - Axial fan, 264 V, 120 x 120 x 38.15 mm, 172 m³/h, 42 dB, ball bearing, ebm-papst AA120-00206 100-240 R 3.300
Order No.: 90B1505
EAN: 4099889606508
MPN:
AA120-00206 100-240 R 3.300
VWCF119DSGLS
Series: AxiACi 120
AA120-00206 100-240 R 3.300 ebm-papst Axial Fans
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 3 Days: 107 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
1 pcs.
AC Axial fan, AA120-00206 100-240 R 3.300, ebm-papst
  • Ball bearing
  • Pollution degree 2
Version AC axial fan
Rated voltage 264 V
Width 120 mm
Height 120 mm
Depth 38.15 mm
Volume flow 172 m³/h
Sound pressure level 42 db
speed 3300 1/min
Type of bearing ball bearing
Power consumption 4.4 W