AA120-00215 100-240 R 1.850 | ebm-papst
AC - Axial fan, 264 V, 120 x 120 x 38 mm, 96 m³/h, 27 dB, ball bearing, ebm-papst AA120-00215 100-240 R 1.850
Order No.: 90B1501
EAN: 4099889581423
MPN:
AA120-00215 100-240 R 1.850
VWCF119DSGJS
Series: AxiACi 120
AA120-00215 100-240 R 1.850 ebm-papst Axial Fans
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 9 Weeks
50 pcs.
AC Axial fan, AA120-00215 100-240 R 1.850, ebm-papst
  • Ball bearing
  • Pollution degree 2
Version AC axial fan
Rated voltage 264 V
Width 120 mm
Height 120 mm
Depth 38 mm
Volume flow 96 m³/h
Sound pressure level 27 db
speed 1850 1/min
Type of bearing ball bearing
Power consumption 1.7 W