AA120-00213 100-240 R 3.000 | ebm-papst
AC - Axial fan, 266 V, 120 x 120 x 38.15 mm, 158 m³/h, 40 dB, ball bearing, ebm-papst AA120-00213 100-240 R 3.000
Order No.: 90B1504
EAN: 4099889606409
MPN:
AA120-00213 100-240 R 3.000
VWCF119DSGLS
Series: AxiACi 120
AA120-00213 100-240 R 3.000 ebm-papst Axial Fans
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 9 Weeks
50 pcs.
AC Axial fan, AA120-00213 100-240 R 3.000, ebm-papst
  • Ball bearing
  • Pollution degree 2
Version AC axial fan
Rated voltage 266 V
Width 120 mm
Height 120 mm
Depth 38.15 mm
Volume flow 158 m³/h
Sound pressure level 40 db
speed 3000 1/min
Type of bearing ball bearing
Power consumption 3.6 W