AA120-00075 100-240 U 3.300 | ebm-papst
AC - Axial fan, 267 V, 120 x 120 x 38 mm, 172 m³/h, 42 dB, ball bearing, ebm-papst AA120-00075 100-240 U 3.300
Order No.: 90B1506
EAN: 4099889606515
MPN:
AA120-00075 100-240 U 3.300
VWCF119DSGLS
Series: AxiACi 120
AA120-00075 100-240 U 3.300 ebm-papst Axial Fans
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
50 pcs.
AC Axial fan, AA120-00075 100-240 U 3.300, ebm-papst
Features
  • Air outlet over struts
  • Ball bearing
Technical specifications
Filter Property Value
Version AC axial fan
Rated voltage 267 V
Width 120 mm
Height 120 mm
Depth 38 mm
Volume flow 172 m³/h
Sound pressure level 42 db
speed 3300 1/min
Type of bearing ball bearing
Power consumption 4.4 W