AA120-00205 100-240 U 1.500 | ebm-papst
AC - Axial fan, 264 V, 120 x 120 x 38 mm, 78 m³/h, 20 dB, ball bearing, ebm-papst AA120-00205 100-240 U 1.500
Order No.: 90B1500
EAN: 4099889581416
MPN:
AA120-00205 100-240 U 1.500
VWCF119DSGHS
Series: AxiACi 120
AA120-00205 100-240 U 1.500 ebm-papst Axial Fans
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
50 pcs.
AC Axial fan, AA120-00205 100-240 U 1.500, ebm-papst
  • Ball bearing
  • Pollution degree 4
  • IP 65 protection
Version AC axial fan
Rated voltage 264 V
Width 120 mm
Height 120 mm
Depth 38 mm
Volume flow 78 m³/h
Sound pressure level 20 db
speed 1500 1/min
Type of bearing ball bearing
Power consumption 1.1 W