AA120-00214 100-240 R 2.700 | ebm-papst
AC - Axial fan, 264 V, 120 x 120 x 38 mm, 142 m³/h, 36 dB, ball bearing, ebm-papst AA120-00214 100-240 R 2.700
Order No.: 90B1502
EAN: 4099889591194
MPN:
AA120-00214 100-240 R 2.700
VWCF119DSGKS
Series: AxiACi 120
AA120-00214 100-240 R 2.700 ebm-papst Axial Fans
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 9 Weeks
50 pcs.
AC Axial fan, AA120-00214 100-240 R 2.700, ebm-papst
Version AC axial fan
Rated voltage 264 V
Width 120 mm
Height 120 mm
Depth 38 mm
Volume flow 142 m³/h
Sound pressure level 36 db
speed 2700 1/min
Type of bearing ball bearing
Power consumption 2.7 W