P6SMBJ33CA | Diotec Semiconductor
SMD TVS diode, bidirectional, 600 W, 33 V, DO-214AA, Diotec Semiconductor P6SMBJ33CA
Order No.: 09S2661
EAN: 4099879060600
MPN:
P6SMBJ33CA
Series: P6SMBJ
P6SMBJ33CA Diotec Semiconductor TVS Diodes
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 3,000 pcs.
Features
  • Peak pulse power of 600 W
Filter Property Value
Version bidirectional
Pulse power loss 600 W
Rated blocking voltage 33 V
Breakdown voltage 36.7 V
Continuous power loss 5 W
min. operating temperature -50 °C
max. operating temperature 150 °C