P6SMBJ10CA | Diotec Semiconductor
SMD TVS diode, bidirectional, 600 W, 10 V, DO-214AA, Diotec Semiconductor P6SMBJ10CA
Order No.: 09S2577
EAN: 4099879059765
MPN:
P6SMBJ10CA
Series: P6SMBJ
P6SMBJ10CA Diotec Semiconductor TVS Diodes
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 33,000 pcs. - if ordered today
Price per unit*
10 pcs.
Features
  • Peak pulse power of 600 W
Filter Property Value
Version bidirectional
Pulse power loss 600 W
Rated blocking voltage 10 V
Breakdown voltage 11.1 V
Continuous power loss 5 W
min. operating temperature -50 °C
max. operating temperature 150 °C