P6SMBJ150CA | Diotec Semiconductor
SMD TVS diode, bidirectional, 600 W, 150 V, DO-214AA, Diotec Semiconductor P6SMBJ150CA
Order No.: 09S2610
EAN: 4099879060099
MPN:
P6SMBJ150CA
Series: P6SMBJ
P6SMBJ150CA Diotec Semiconductor TVS Diodes
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 6,000 pcs. - if ordered today
Features
  • Peak pulse power of 600 W
Filter Property Value
Version bidirectional
Pulse power loss 600 W
Rated blocking voltage 150 V
Breakdown voltage 167 V
Continuous power loss 5 W
min. operating temperature -50 °C
max. operating temperature 150 °C