P6SMBJ14CA | Diotec Semiconductor
SMD TVS diode, bidirectional, 600 W, 14 V, DO-214AA, Diotec Semiconductor P6SMBJ14CA
Order No.: 09S2605
EAN: 4099879060044
MPN:
P6SMBJ14CA
Series: P6SMBJ
P6SMBJ14CA Diotec Semiconductor TVS Diodes
Features
  • Peak pulse power of 600 W
Filter Property Value
Version bidirectional
Pulse power loss 600 W
Rated blocking voltage 14 V
Breakdown voltage 15.6 V
Continuous power loss 5 W
min. operating temperature -50 °C
max. operating temperature 150 °C