P6SMBJ13CA | Diotec Semiconductor
SMD TVS diode, bidirectional, 600 W, 13 V, DO-214AA, Diotec Semiconductor P6SMBJ13CA
Order No.: 09S2601
EAN: 4099879060006
MPN:
P6SMBJ13CA
Series: P6SMBJ
P6SMBJ13CA Diotec Semiconductor TVS Diodes
Features
  • Peak pulse power of 600 W
Filter Property Value
Version bidirectional
Pulse power loss 600 W
Rated blocking voltage 13 V
Breakdown voltage 14.4 V
Continuous power loss 5 W
min. operating temperature -50 °C
max. operating temperature 150 °C