P6KE520CA | Diotec Semiconductor
TVS diode, bidirectional, 600 W, 444.6 V, DO-15, Diotec Semiconductor P6KE520CA
Order No.: 09S2881
EAN: 4099879062741
MPN:
P6KE520CA
Series: P6KE
P6KE520CA Diotec Semiconductor TVS Diodes
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 10 Weeks
Features
  • Peak pulse power of 600 W
Filter Property Value
Version bidirectional
Pulse power loss 600 W
Rated blocking voltage 444.6 V
Breakdown voltage 520 V
Continuous power loss 5 W
min. operating temperature -50 °C
max. operating temperature 175 °C