P6KE180CA | Diotec Semiconductor
TVS diode, bidirectional, 600 W, 154 V, DO-15, Diotec Semiconductor P6KE180CA
Order No.: 09S2805
EAN: 4099879062000
MPN:
P6KE180CA
Series: P6KE
P6KE180CA Diotec Semiconductor TVS Diodes
Features
  • Peak pulse power of 600 W
Version bidirectional
Pulse power loss 600 W
Rated blocking voltage 154 V
Breakdown voltage 180 V
Continuous power loss 5 W
min. operating temperature -50 °C
max. operating temperature 175 °C