1.5SMCJ33A | Diotec Semiconductor
SMD TVS diode, unidirectional, 1500 W, 33 V, DO-214AB, Diotec Semiconductor 1.5SMCJ33A
Order No.: 09S1297
EAN: 4099879049650
MPN:
1.5SMCJ33A
Series: 1.5SMCJ
1.5SMCJ33A Diotec Semiconductor TVS Diodes
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 12,000 pcs. - if ordered today
Features
  • Peak pulse power of 1500 W
Filter Property Value
Version unidirectional
Pulse power loss 1500 W
Rated blocking voltage 33 V
Breakdown voltage 36.7 V
Continuous power loss 5 W
min. operating temperature -50 °C
max. operating temperature 150 °C