AC03000004707JAC00 | Vishay
Wirewound resistor, 470 mΩ, 3 W, ±5 %, AC03000004707JAC00
Order No.: 37E6016
EAN: 4099879687722
MPN:
AC03000004707JAC00
Series: AC03
AC03000004707JAC00 Vishay Wirewound Resistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 41 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Wirewound resistor, AC03000004707JAC00, Vishay
Filter Property Value
ohmic resistance 470 mΩ
Tolerance ±5 %
Power 3 W
Version wirewound resistor
Temperature coefficient 0/+600 ppm/K
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 275 °C
diameter 4.8 mm
Length 13 mm