AC03000004700JAC00 | Vishay
Wirewound resistor, 470 Ω, 3 W, ±5 %, AC03000004700JAC00
Order No.: 37E6088
EAN: 4099879687883
MPN:
AC03000004700JAC00
Series: AC03
AC03000004700JAC00 Vishay Wirewound Resistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 10 Weeks
500 pcs.
Wirewound resistor, AC03000004700JAC00, Vishay
Filter Property Value
ohmic resistance 470 Ω
Tolerance ±5 %
Power 3 W
Version wirewound resistor
Temperature coefficient -80/+140 ppm/K
min. operating temperature -40 °C
max. operating temperature 275 °C
diameter 4.8 mm
Length 13 mm