DLFL-0147-35C5 | SCHURTER
Linear/saturating choke, THT, 0.05 mH, 35 A, DLFL-0147-35C5
Order No.: 59P8984
EAN: 4099889003321
MPN:
DLFL-0147-35C5
Series: DLFL
DLFL-0147-35C5 SCHURTER Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 20 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
25 pcs.
50 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Linear/Saturating choke, DLFL-0147-35C5, SCHURTER
Features
  • Linear/saturating choke
  • Flexible wire
  • Low noise development by using iron powder toroids instead of conventional iron lamination cores
  • Fully potted resign
Applications
  • Phase angle control circuits with thyristors, triacs or transistors
Technical specifications
Filter Property Value
Product type linear/saturating choke
Inductance 0.05 mH
DC current 35 A
DC resistance 5.3 mΩ
Design THT
Length 50 mm
Width 50 mm
Height 45.8 mm