DLFL-0147-16D3 | SCHURTER
Linear/saturating choke, radial, 0.3 mH, 16 A, DLFL-0147-16D3
Order No.: 59P8982
EAN: 4099889003307
MPN:
DLFL-0147-16D3
Series: DLFL
DLFL-0147-16D3 SCHURTER Fixed Inductors
1 pcs.
Linear/Saturating choke, DLFL-0147-16D3, SCHURTER
Product type linear/saturating choke
Inductance 0.3 mH
DC current 16 A
DC resistance 25 mΩ
Design radial
Length 50 mm
Width 50 mm
Height 45.8 mm