VW3A46167 | Schneider Electric
Passive filter, 3-phase, 460 V, 76 A for frequency converter, VW3A46167
Order No.: 06N0912
EAN: 3606480652653
MPN:
VW3A46167
Series: ALTIVAR 71
VW3A46167 Schneider Electric Variable speed drive and Accessories
1 pcs.
Passive filter, VW3A46167, Schneider Electric
The passive filter is designed for a variable speed drive, with a voltage rating of 460 V and a frequency of 60 Hz.
Number of phases 3
Rated voltage 460 V
Output current 76 A
Width 330 mm
Height 623.6 mm
Depth 333 mm