VW3A46161 | Schneider Electric
Passive filter, 3-phase, 460 V, 19 A for frequency converter, VW3A46161
Order No.: 06N0879
EAN: 3606480652592
MPN:
VW3A46161
Series: ALTIVAR 71
VW3A46161 Schneider Electric Variable speed drive and Accessories
1 pcs.
Passive filter, VW3A46161, Schneider Electric
The passive filter is designed for a variable speed drive, with a voltage rating of 460 V and a frequency of 60 Hz.
Number of phases 3
Rated voltage 460 V
Output current 19 A
Width 232 mm
Height 436.11 mm
Depth 247.5 mm