VW3A46159 | Schneider Electric
Passive filter, 3-phase, 460 V, 10 A for frequency converter, VW3A46159
Order No.: 06N0868
EAN: 3606480652578
MPN:
VW3A46159
Series: ALTIVAR 71
VW3A46159 Schneider Electric Variable speed drive and Accessories
1 pcs.
Passive filter, VW3A46159, Schneider Electric
The passive filter is designed for a variable speed drive, with a voltage rating of 460 V and a frequency of 60 Hz.
Number of phases 3
Rated voltage 460 V
Output current 10 A
Width 190 mm
Height 332.11 mm
Depth 205.5 mm