VW3A46150 | Schneider Electric
Passive filter, 3-phase, 460 V, 122 A for frequency converter, VW3A46150
Order No.: 06N0869
EAN: 3606480652486
MPN:
VW3A46150
Series: ALTIVAR 71
VW3A46150 Schneider Electric Variable speed drive and Accessories
1 pcs.
Passive filter, VW3A46150, Schneider Electric
The passive filter is designed for a variable speed drive, with a voltage rating of 460 V and a frequency of 60 Hz.
Number of phases 3
Rated voltage 460 V
Output current 122 A
Width 370 mm
Height 736.8 mm
Depth 333 mm