VW3A46170 | Schneider Electric
Passive filter, 3-phase, 460 V, 160 A for frequency converter, VW3A46170
Order No.: 06N0875
EAN: 3606480652684
MPN:
VW3A46170
Series: ALTIVAR 71
VW3A46170 Schneider Electric Variable speed drive and Accessories
1 pcs.
Passive filter, VW3A46170, Schneider Electric
The passive filter is designed for a variable speed drive, with a voltage rating of 460 V and a frequency of 60 Hz.
Number of phases 3
Rated voltage 460 V
Output current 160 A
Width 370 mm
Height 767.6 mm
Depth 400 mm