VW3A46164 | Schneider Electric
Passive filter, 3-phase, 460 V, 37 A for frequency converter, VW3A46164
Order No.: 06N0896
EAN: 3606480652622
MPN:
VW3A46164
Series: ALTIVAR 71
VW3A46164 Schneider Electric Variable speed drive and Accessories
1 pcs.
Passive filter, VW3A46164, Schneider Electric
The passive filter is designed for a variable speed drive, with a voltage rating of 460 V and a frequency of 60 Hz.
Number of phases 3
Rated voltage 460 V
Output current 37 A
Width 330 mm
Height 594 mm
Depth 242 mm