VW3A46163 | Schneider Electric
Passive filter, 3-phase, 460 V, 32 A for frequency converter, VW3A46163
Order No.: 06N0893
EAN: 3606480652615
MPN:
VW3A46163
Series: ALTIVAR 71
VW3A46163 Schneider Electric Variable speed drive and Accessories
1 pcs.
Passive filter, VW3A46163, Schneider Electric
A passive filter designed for a variable speed drive operates at 32A, 460V, and 60Hz.
Number of phases 3
Rated voltage 460 V
Output current 32 A
Width 330 mm
Height 594 mm
Depth 242 mm