VW3A46162 | Schneider Electric
Passive filter, 3-phase, 460 V, 26 A for frequency converter, VW3A46162
Order No.: 06N0887
EAN: 3606480652608
MPN:
VW3A46162
Series: ALTIVAR 71
VW3A46162 Schneider Electric Variable speed drive and Accessories
1 pcs.
Passive filter, VW3A46162, Schneider Electric
A passive filter designed for a variable speed drive operates at 26A, 460V, and 60Hz.
Number of phases 3
Rated voltage 460 V
Output current 26 A
Width 232 mm
Height 436.11 mm
Depth 247.5 mm