VW3A46158 | Schneider Electric
Passive filter, 3-phase, 460 V, 6 A for frequency converter, VW3A46158
Order No.: 06N0910
EAN: 3606480652561
MPN:
VW3A46158
Series: ALTIVAR 71
VW3A46158 Schneider Electric Variable speed drive and Accessories
1 pcs.
Passive filter, VW3A46158, Schneider Electric
The passive filter is designed for a variable speed drive, with a voltage rating of 460 V and a frequency of 60 Hz.
Number of phases 3
Rated voltage 460 V
Output current 6 A
Width 190 mm
Height 332.11 mm
Depth 205.5 mm