VW3A46149 | Schneider Electric
Passive filter, 3-phase, 460 V, 99 A for frequency converter, VW3A46149
Order No.: 06N0915
EAN: 3606480652479
MPN:
VW3A46149
Series: ALTIVAR 71
VW3A46149 Schneider Electric Variable speed drive and Accessories
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 4 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
1 pcs.
Passive filter, VW3A46149, Schneider Electric
The passive filter is designed for a variable speed drive, with a voltage rating of 460 V and a frequency of 60 Hz.
Technical specifications
Filter Property Value
Version passive filter
Suitable for frequency converter
Number of phases 3
Rated voltage 460 V
Output current 99 A
Width 370 mm
Height 736.8 mm
Depth 333 mm