AK5PC32L | Schneider Electric
Outgoing plug, 1p+N, 32 A, with line 1000 mm, (W x H x D) 18 x 46 x 38 mm, gray, AK5PC32L
Order No.: 01P9011
EAN: 3389110576849
MPN:
AK5PC32L
AK5PC32L Schneider Electric Accessories for Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 3 Days: 60 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
2 pcs.
3 pcs.
6 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Plug outlet, AK5PC32L, Schneider Electric
Linergy 1P + N plug outlet. It provides 1P+N, 1 point and 2 cables with 4 mm². The conventional free air thermal current is 32 A. Sold in lots of 6 units. It conforms to IEC 60439 standard. Multi standards certified (CSA, DNV, UL, LROS (Lloyds register of shipping). It is compliant with Green Premium (RoHS/REACH).
Technical specifications
Filter Property Value
Product type outgoing plug
Version 1p+N, 32 A, with line 1000 mm
Width 18 mm
Height 46 mm
Depth 38 mm