NC4EBDP12J | Panasonic
Relay, 4 Form C (NO/NC), 12 V (DC), 200 Ω, 2 A, 30 V (DC), 250 V (AC), NC4EBDP12J
Order No.: 34G9055
EAN: 4099889409277
MPN:
NC4EBDP12J
NC4EBD-P-DC12V
Series: NC
NC4EBDP12J Panasonic Industrial Relays
20 pcs.
Industrial relay, NC4EBDP12J, PANASONIC
Contact type 4 Form C (NO/NC)
switching current 2 A
Coil voltage (DC) 12 V
Coil resistance 200 Ω
Switching Voltage (DC) 30 V
Switching Voltage (AC) 250 V