NC2EBDP110J | Panasonic
Relay, 2 Form C (NO/NC), 110 V (DC), 3 A, 30 V (DC), 250 V (AC), monostable, NC2EBDP110J
Order No.: 34G9034
EAN: 4099889409093
MPN:
NC2EBDP110J
NC2EBD-P-DC110V
Series: NC
NC2EBDP110J Panasonic Industrial Relays
20 pcs.
Industrial relay, NC2EBDP110J, PANASONIC
Contact type 2 Form C (NO/NC)
switching current 3 A
Coil voltage (DC) 110 V
Switching Voltage (DC) 30 V
Switching Voltage (AC) 250 V