NC2DJP48J | Panasonic
Relay, 2 Form C (NO/NC), 48 V (DC), 6400 Ω, 5 A, 30 V (DC), 250 V (AC), monostable, NC2DJP48J
Order No.: 34G9025
EAN: 4099889409000
MPN:
NC2DJP48J
NC2D-JP-DC48V
Series: NC
NC2DJP48J Panasonic Industrial Relays
20 pcs.
Industrial relay, NC2DJP48J, PANASONIC
Contact type 2 Form C (NO/NC)
switching current 5 A
Coil voltage (DC) 48 V
Coil resistance 6400 Ω
Switching Voltage (DC) 30 V
Switching Voltage (AC) 250 V