NC2EBDP12J | Panasonic
Relay, 2 Form C (NO/NC), 12 V (DC), 400 Ω, 3 A, 30 V (DC), 250 V (AC), monostable, NC2EBDP12J
Order No.: 34G9035
EAN: 4099889409109
MPN:
NC2EBDP12J
NC2EBD-P-DC12V
Series: NC
NC2EBDP12J Panasonic Industrial Relays
20 pcs.
Industrial relay, NC2EBDP12J, PANASONIC
Contact type 2 Form C (NO/NC)
switching current 3 A
Coil voltage (DC) 12 V
Coil resistance 400 Ω
Switching Voltage (DC) 30 V
Switching Voltage (AC) 250 V